IARU Regio 1 conferentie 2026 in Wenen gaat vandaag van start
Vanaf vandaag 19 tot en met 23 september 2026 staat Wenen volledig in het teken van de amateurradio. Meer bepaald vindt in het Parkhotel Schönbrunn de Algemene Conferentie van IARU Regio 1 plaats: een belangrijk internationaal overlegmoment voor de radioamateurs en nationale verenigingen uit Europa, het Midden-Oosten en Afrika.
Hier vindt u een overzicht van alle deelnemers aan deze conferentie. Er hebben zich 39 lidverenigingen aangemeld, wat heeft geresulteerd in 97 afgevaardigden.
De conferentie wordt georganiseerd door IARU Regio 1 in samenwerking met de Oostenrijkse ledenvereniging Oesterreichischer Versuchssenderverband (OeVSV/OV).
Samen werken aan de toekomst van de amateurradio
De Algemene Conferentie van IARU Regio 1 brengt vertegenwoordigers van verschillende nationale amateurradioverenigingen samen. Tijdens deze bijeenkomst worden onderwerpen besproken die van belang zijn voor de toekomst van de amateurradio en de belangen van de radioamateurs.
De conferentie vormt daarmee een belangrijk platform voor overleg, samenwerking en het uitwisselen van ervaringen tussen verenigingen uit verschillende landen. Lees hier het volledige programma van de conferentie.
Wenen als ontmoetingsplaats
De Oostenrijkse hoofdstad vormt het decor voor deze editie van de conferentie. Het Parkhotel Schönbrunn, gelegen nabij het bekende Schloss Schönbrunn, is gedurende vijf dagen het internationale ontmoetingspunt voor de deelnemende delegaties. Naast de officiële vergaderingen biedt de conferentie uiteraard ook gelegenheid voor ontmoetingen en contacten tussen radioamateurs en vertegenwoordigers van de verschillende verenigingen uit Europa, het Midden-Oosten en Afrika.
De volgende commissievergaderingen staan gepland:
- C2 (Referentie- en Financiëncommissie)
- C3 (Algemeen Bestuurs- en Organisatiecomité)
- C4 (HF-commissie)
- C5 (VHF+ Commissie)
- C7 (EMC-commissie)
- C8 (Jeugdcommissie)
Grote belangstelling voor IARU Regio 1-conferentie in Wenen
De belangstelling voor de Algemene Conferentie van IARU Regio 1 in Wenen bleek groter dan verwacht en de organisatie laat weten verheugd te zijn met het hoge aantal aanmeldingen. Omdat het conferentiehotel niet meer dan 100 kamers beschikbaar kan stellen, wordt daarom uitgeweken naar een tweede hotel.
Het Parkhotel Schönbrunn blijft het officiële conferentiehotel en vormt het centrale ontmoetingspunt tijdens deze conferentie. Omdat de beschikbare capaciteit daar inmiddels volledig benut wordt, zullen ook kamers worden gereserveerd in het Renaissance Wenen Schönbrunn Hotel.
De hotels liggen op loopafstand van het Schönbrunn-paleis – één van de meest vooraanstaande culturele bezienswaardigheden van Wenen, dankzij de prachtige architectuur en de schitterende keizerlijke vertrekken. Dit indrukwekkende barokke paleis diende bijna twee eeuwen lang als zomerresidentie van het Oostenrijkse keizerlijke hof.
De grote belangstelling onderstreept alvast de internationale interesse voor deze conferentie. Met twee hotels kan de organisatie nu meer deelnemers ontvangen en hen tijdens deze belangrijke bijeenkomst allen in Wenen huisvesten.
Ook de VERON is erbij!
Zoals gebruikelijk is ook de VERON met een delegatie van de partij. Gedurende een volledige week worden in de verschillende werkgroepen en commissies tal van voorstellen besproken, aangepast en ter stemming voorgelegd.
De organisatoren hebben eveneens een begeleidende programma samengesteld. Deze rondleidingen bieden een kleurrijke mix van thema’s in Wenen en duren elk twee uur.
Op de officiële website is meer en alle actuele informatie te vinden over het conferentieprogramma, documenten, en meer.
Van 19 tot 23 september 2026 wordt Wenen zo even het internationale hart van de amateurradio — een plaats waar verenigingen elkaar ontmoeten en samen nadenken over de verdere ontwikkeling van onze mooie radiohobby.
Bron: https://conf.iaru-r1.org/
Met dank aan Ronny Plovie ON6CQ

VERON





VERON