Kort radioamateurnieuws – week 07, 2026

Logo kort radioamateurnieuwsDeze week in ‘Kort radioamateurnieuws’:

  1. Dit weekend is de PACC2026 contest!!!
  2. IARU-IWS nieuwsbrief over januari 2026
  3. Lezing ‘Bunkers on the Air’ (BOTA) in Noordwijk

Kort radioamateurnieuws

 

1. Dit weekend is de PACC2026 contest!!!

Vandaag zaterdag 14 februari 2026 om 12.00 uur UTC om precies te zijn start de PACC2026. En deze duurt tot zondag 15 februari om 12.00 uur UTC.

Het VERON Trafficbureau organiseert deze contest elk jaar. Deze contest heeft een lange traditie en is al voor het eerst gehouden in 1955. Dus voor de buitenlandse radiozendamateurs een goede reden om de antennes richting Nederland te zetten.

Maar als de condities meewerken misschien voor u de gelegenheid om net die landen te werken die nog op het verlanglijstje staan. Dus doe mee! Je zult er geen spijt van krijgen. Meer info lees je hier.

Met dank aan Remy PA0AGF

 

2. De maandelijkse IARU-IWS nieuwsbrief over januari 2026 is beschikbaar

Op het moment dat we beginnen met het opstellen van deze eerste uitgave van de IARU Intruder Watch Service (IARU IWS) Nieuwsbrief voor het jaar 2026, is het moeilijk om de uitdrukking “veel van hetzelfde” niet in gedachten te krijgen.

Er is inderdaad geen glazen bol nodig om te voorzien welke niet-amateurtransmissies ons te wachten staan. Vanaf de eerste dag van het jaar weten we al dat gedurende heel 2026, ongeacht de propagatieomstandigheden, de HF-spectrumsegmenten die zijn toegewezen aan de amateurdienst opnieuw zullen worden overspoeld door niet-amateurtransmissies.

Deze zullen radioamateurs blijven hinderen bij het volledig en correct gebruik van hun banden, precies zoals dat in voorgaande jaren het geval was, en helaas al vele jaren het geval is.

Maar lees toch even deze nieuwe IARU IWS nieuwsbrief even door. En maak gebruik van de links in deze nieuwsbrief naar YouTube video’s met deze hinder in beeld en geluid.

Met dank aan Ruud PG1R, VERON Coördinator IARU-IWS

 

3. Lezing over ‘Bunkers on the Air’ (BOTA) in Noordwijk

Binnenkort is de lezing over ‘Bunkers on the Air’ (BOTA) in Noordwijk. We hebben er veel aandacht aan gegeven, ook op internet, dus we hopen op een volle zaal.

  • Dinsdag 17 februari 20.00 uur
  • Herenweg 307, 2201AJ, Noordwijk – ingang Achterweg-
  • Ruimte genoeg, de kachels warm, dus kom naar de lezing.

Zet hem in je agenda en neem gerust je buurman, kind of kleinkind mee iedereen is welkom.

Slecht weer, koude, enz; het is de tijd van het jaar;

Maak een afspraak met een collega amateur om te carpoolen;

Zo kom je waar je wezen wilt, bijvoorbeeld deze boeiende BOTA lezing.

Met dank aan Eelco PD1EG, Secretaris VERON Leiden e.o. (A28) 

 

______

Heb je tips voor ‘Kort radioamateurnieuws’? Bijvoorbeeld omdat je een evenement wilt aankondigen? Wij horen dat dan graag zo snel mogelijk van je! Stuur je berichtje naar webredactie@veron.nl. Natuurlijk ontvangen wij op dit adres ook graag (concept)artikelen voor de VERON-website en/of Electron.