WRTC-test met GB0WR, GB2WR, GB5WR, GB8WR en GB9WR

Werk de roepnamen GB0WR, GB2WR, GB5WR, GB8WR en GB9WR tijdens het IARU HF World Championship op 12 en 13 juli 2025.

Dit weekend houden onze Engelse vrienden een WRTC-test. Het WRTC (World Radiosport Team Championship) vindt in 2026 plaats in Noord-Engeland.
Als voorbereiding op het WRTC in 2026 zullen vijf WRTC-stations worden getest onder reële omstandigheden. De test vindt plaats in Engeland en net als alle vorige edities van het kampioenschap vindt het evenement plaats in tenten, dus in de stijl van een velddag.

Euston Hall

Voor dit doel worden vijf stations op Euston Hall opgezet. Euston Hall is een landgoed in Euston, een klein dorpje in Suffolk.
Het kasteel Euston Hall is al meer dan 350 jaar het familiehuis van de hertogen van Grafton. Dit historische kasteel, gebouwd in 1666, ligt te midden van 4200 hectare aan aangelegde tuinen, parkland, eeuwenoude loofbossen en landbouwgrond.

Deze vijf stations zullen actief zijn onder de roepnamen GBØWR, GB2WR, GB5WR, GB8WR en GB9WR.
Dit is aldus een uitstekende gelegenheid voor vele radioamateurs binnen en buiten Europa om deze speciale roepnamen te werken en zo meteen ook de propagatie te testen.

5 stations

Vijf stations gaan dezelfde geplande apparatuur voor het evenement van 2026 als test gebruiken. De operationele locatie zal een verzameling van locaties zijn op het terrein van Euston Hall in Suffolk. Dit zal meteen ook een test zijn voor het opzetten van de masten en de antennes. Dat gedaan wordt door een groep vrijwilligers. Het is voor veel deelnemende stations overigens de bedoeling om het volledige team van vrijwilligers te trainen in het komende jaar. Deze test kan dienen als een aanloop daarnaartoe.

IT-netwerk

De organisatoren gaan ook het IT-netwerk en het scorebordsysteem testen. Met extra belastingstests parallel aan de vijf radiostations. De resultaten van dit evenement gaan de deelnemers aan de WRTC 2026 waardevolle gegevens opleveren. Dit ter voorbereiding op de zomerse HF-propagatie in het Verenigd Koninkrijk. Alle GB#WR-logs worden na afloop van het evenement openbaar gemaakt en de organisatoren van de test zullen achteraf de details delen over hoe alles is verlopen.

IARU HF World Championship

Het evenement valt overigens samen met het IARU HF World Championship dat plaats vindt van 12 juli 12:00 UTC tot 13 juli 11:59 UTC.
Werk dus zoveel mogelijk de GB#WR (GB0WR GB2WR GB5WR GB8WR GB9WR) roepnamen op 80m tot 10m in SSB en in CW tijdens het IARU HF Championship op 12 en 13 juli 2025.

WRTC 2026

Het WRTC 2026 zal plaatsvinden in het Verenigd Koninkrijk van 7 tot en met 13 juli 2026.
Net als de Olympische Spelen verhuist het World Radio Sport Team Championship elke vier jaar naar een nieuw gastland. WRTC is een radiowedstrijd, ontworpen om hoogpresterende amateurradio-deelnemers een platform te bieden om op gelijke voet te strijden in dezelfde geografische regio, met identieke antennes, hetzelfde uitgangsvermogen en dezelfde bedrijfsomstandigheden. Elk team moet zich gedurende een aanzienlijke periode kwalificeren.

50 teams

Euston Hall

Voor de editie van 2026 zullen er tot 50 teams deelnemen, waaronder 40 gekwalificeerde teams uit verschillende regio’s, de verdedigende kampioenen, vier jeugdteams, twee gesponsorde teams en één wildcardteam gekozen door de organisator. Elk team zal vergezeld worden door een scheidsrechter. De kwalificatiecriteria vereisen dat deelnemers meedoen aan een verscheidenheid aan contests tussen oktober 2023 en maart 2025.
De locatiekeuze voor Oost-Engeland, met de graafschappen Suffolk, Norfolk en Cambridgeshire als gastheren, biedt een unieke achtergrond voor het WRTC. De regio staat bekend om zijn pittoreske landschappen en historische locaties. Dit geeft wat extra dimensie aan de algehele ervaring van de deelnemers en de bezoekers.

De organisatie van het WRTC in het Verenigd Koninkrijk is een bewijs van de toewijding en passie van de radioamateurgemeenschap. Het evenement zal niet alleen de vaardigheden van de deelnemers op de proef stellen, maar het zal ook dienen als een platform voor educatie, innovatie en het delen van kennis binnen de wereldwijde gemeenschap van radioamateurs.

De weg naar het World Radiosport Team Championship

Het World Radiosport Team Championship van 2026 belooft een spannend evenement te worden voor radioamateurs over de hele wereld. Deze prestigieuze competitie, die elke vier jaar plaatsvindt, zal in 2026 gehouden worden in het Verenigd Koninkrijk, meer specifiek in de regio Oost-Engeland.

De WRTC is niet zomaar een evenement. Het evenement is de Olympische Spelen voor radioamateurs, waarbij de beste contesters van over de hele wereld samenkomen om hun vaardigheden en strategieën te testen in een intense en vriendschappelijke competitie. De deelnemers, die in teams van twee opereren, worden niet alleen beoordeeld op het aantal radioverbindingen dat ze maken, maar ook op de nauwkeurigheid en efficiëntie van hun communicatie.

Kwalificatie

Het duurt weliswaar nog een jaar voordat de WRTC van 2026 plaats vindt, maar vele deelnemers werken nu al aan de kwalificatie als teamleider.
En vele waarnemers beginnen stilaan na te denken over hun reisplannen.
Kevin E Thomas W1DED is bekend door zijn vele tientallen interviews van bekende radioamateurs van over de hele wereld.
Bekijk dus ook ‘De weg naar het World Radiosport Team Championship ‘. Dit is een discussie in ‘Amateur Radio Nieuws‘ gestart door W1DED op 18 mei 2024.

In dit gesprek met Mark Haynes M0DXR, de voorzitter van de WRTC van 2026, benadrukken zij de vele redenen om te overwegen om de reis te maken en om de deelnemende radioamateurs van over de hele wereld te steunen. Mark Haynes M0DXR en zijn commissie schatten dat ruim 500 mensen tijdens het World Radiosport Team Championship van 2026 zullen samenkomen en aan de festiviteiten zullen deelnemen.

Voorbereidingen

Kijk naar dit korte gesprek waarbij Mark Haynes M0DXR ons op de hoogte houdt van de lopende voorbereidingen.

Terwijl velen uitkijken naar de WRTC van 2026, kunnen we de impact die het evenement zal hebben op de radioamateurwereld niet negeren. Het zal nieuwe radioamateurs aanmoedigen, de geest van competitie en kameraadschap bevorderen en de hobby naar een hoger niveau tillen. Voor velen is de WRTC meer dan alleen maar een contest. Het is een viering van de geest van communicatie en de ongeëvenaarde gemeenschap die radioamateurs wereldwijd vormen.

Regels

De regels van het World Radiosport Team Championship (WRTC) van 2026 zijn vrij uitgebreid en omvatten verschillende aspecten van de competitie.
Elk team zal vergezeld worden door een scheidsrechter om ervoor te zorgen dat de regels worden nageleefd. Deelnemers moeten zich kwalificeren door deel te nemen aan een verscheidenheid aan wedstrijden tussen oktober 2023 en maart 2025.
Er zullen tot 50 teams deelnemen, waaronder gekwalificeerde teams uit verschillende regio’s, de verdedigende kampioenen, jeugdteams, gesponsorde teams en een wildcardteam. De specifieke regels voor de wedstrijd zelf zijn gedetailleerd. Er is ook een maximale vermogenslimiet waarmee de deelnemers mogen uitzenden om een gelijk speelveld te waarborgen. De types en hoogtes van antennes kunnen beperkt zijn om ervoor te zorgen dat alle deelnemers vergelijkbare ontvangst- en zendmogelijkheden hebben.

Tot slot

Lees meer over het World Radiosport Team Championship (WRTC) van 2026 via:

WRTC 2026 Selection Criteria – World Radiosport Team Championship:
WRTC 2026 United Kingdom – World Radiosport Team Championship:
World Radiosport Team Championship (WRTC) – Radio Society of GB
World Radiosport Team Championship – Official Web Site of WRTC History
WRTC 2026 – UBA

Met dank aan Ronny Plovie ON6CQ