Overlijdensberichten uit 2026
Zoekt u andere overlijdensberichten?
Deze zijn terug te vinden op de 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 en 2026 pagina’s.
OM Mark Vermaat (PA9MV) Silent Key
Na een ziekbed van ruim anderhalf jaar is ons lid en oud-voorzitter van de afdeling, Mark Vermaat PA9MV (voorheen PA3EHG), overleden.
Voor veel van onze oudere leden was Mark vooral bekend als secretaris en later als voorzitter van onze afdeling. Wij kenden hem als een gedreven bestuurslid die zich gedurende een lange periode met grote inzet heeft ingezet voor onze afdeling en de radiohobby.
Op vrijdag 10 juli wordt in Leiden afscheid van hem genomen.
Wij wensen zijn familie, vrienden en andere naasten veel sterkte toe bij het verwerken van dit verlies.
Namens het bestuur van VERON A28 Leiden,
Jaap van Duin PA7DA
OM Cor Veldman (PE0SHF) Silent Key
Met het overlijden van Cor Veldman verliest de gemeenschap van radio-amateurs en de stichting Radiotelescoop Dwingeloo (CAMRAS) in het bijzonder, een buitengewoon betrokken mens. Cor behoorde tot die groep vrijwilligers die zich onvermoeibaar inzette om het historisch erfgoed van de radiotechniek voor toekomstige generaties te kunnen behouden.
Hij voelde zich thuis waar techniek, experiment en de samenwerking tussen mensen samenkwamen. Collega-vrijwilligers waardeerden hem om zijn praktische instelling, zijn technische inzicht en zijn bereidheid om anderen te helpen. Zij noemden hem ook wel “de elektriciteitsmeester van Dwingeloo”.
Een bijzonder hoofdstuk in zijn leven vormde dan ook zijn betrokkenheid bij de redding en herbestemming van de beroemde Radiotelescoop Dwingeloo. Toen de monumentale telescoop na het einde van zijn wetenschappelijke loopbaan dreigde te verdwijnen, behoorde Cor al snel, samen met onafscheidelijke collega Piet Zijlstra, tot de groep radioamateurs en vrijwilligers die zich inzette voor behoud van dit unieke instrument. In 2007 werd hiervoor de stichting Radiotelescoop Dwingeloo (CAMRAS) opgericht, een initiatief van een groep radioamateurs en amateurastronomen, die de radiotelescoop nieuw leven gaf.
Cor was al snel vanaf het begin nauw betrokken bij deze ontwikkeling. In reportages rond de oprichting van CAMRAS trad hij op als vertegenwoordiger van de vrijwilligersgroep die geloofde dat de radiotelescoop opnieuw een toekomst kon krijgen voor radioastronomie, educatie en radioamateurisme. Dankzij de inzet van mensen als Cor werd de telescoop niet alleen behouden, maar groeide zij opnieuw uit tot een internationaal bekend centrum voor experimenten, EME-communicatie, educatie en publieksactiviteiten.
Ook in de jaren daarna bleef Cor actief betrokken bij het technische onderhoud en de verdere ontwikkeling van de elektrische en hoogfrequente installaties rond de Dwingeloo Radiotelescoop.
Wie Cor kende, herinnert zich vooral zijn technische kunde, enthousiasme en betrokkenheid. Hij behoorde tot die generatie radioamateurs die technische uitdagingen zag als kansen om te leren en kennis te delen. Zijn werk laat zich niet alleen meten in installaties, antennes of projecten, maar vooral in de mensen die hij wist te inspireren.
Met het overlijden van Cor Veldman is een markant mens ons ontvallen. Zijn bijdrage aan het Nederlandse radioamateurisme en aan het behoud van de Dwingeloo Radiotelescoop blijft echter zichtbaar in alles wat daar vandaag nog gebeurt.
Wij wensen zijn familie, vrienden, mede-amateurs en alle CAMRAS-vrijwilligers veel sterkte bij het verwerken van dit verlies.
Namens bestuur stichting Radiotelescoop Dwingeloo (CAMRAS)
Dick Harms PA2DW
OM Joop van Assen (PA3DXL) Silent Key
Op 23 Mei van dit jaar is op een leeftijd van 81 jaar, Joop van Assen PA3DXL overleden.
Joop is jaren voorzitter geweest van onze afdeling en organiseerde van alles o.a. de open dag die eens per jaar druk bezocht werd. Ook heeft hij jaren met Roelof Flokstra PA3DRQ, voor onze afdeling cursus heeft gegeven in het behalen van een zendmachtiging. Na het samengaan van de afdeling IJsselmond met Veron Zwolle is Joop gestopt als voorzitter en vond het mooi geweest hij was inmiddels met pensioen en ging er lekker met Jannie in de caravan op uit. Deze reizen gingen het liefst richting Scandinavië of hun vaste stekje in Tsjechië waar hij regelmatig vanuit zijn caravan op HF verslag gaf van wat ze die dag weer beleefd hadden daar ergens boven de Noordkaap.
In zijn werkzame leven werkte Joop bij PTT telecom waar hij regelmatig in de nachtelijke uren software updates moest doorvoeren in telefoon centrales. Die updates gingen vroeger niet te snel en het gebeurde dan ook nog wel eens dat er een nulletje of eentje miste en dan konden ze de nacht erop weer een nieuw poging wagen. Ook hebben we voor de afdeling verschillende Condors 16 en 46 omgebouwd naar de 2 en 70 CM band, deze Condors gingen uit de verhuur bij PTT Telecom en konden we voor een prikkie over nemen en binnen de afdeling weer een nieuwe bestemming geven.
De gezondheid van Joop liet hem de laatste jaren in de steek, maar ondanks dat was hij nog regelmatig vanaf zijn zomer stek aan het Ganzendiep te horen op de HF banden in Phone en digitale modes.
Helaas is Joop er niet meer en we zullen zijn kennis en adviezen missen.
Namens de VRZA afdeling IJsselmond Veron afdeling Zwolle.
Herman Frank PD0HF afdelingslid afdeling IJsselmond.
OM André Heijm (PA3HGP) Silent Key
Met groot verdriet nemen wij afscheid van een bijzonder mens en toegewijd zendamateur: André (PA3HGP), die op 2 april op 94-jarige leeftijd is overleden.
Na zijn vervroegde pensionering hervond André een oude passie: de radio. Hij behaalde al snel zijn licentie en werd PA3HGP – een call die hem zijn leven lang dierbaar bleef. Ondanks beperkte antenne mogelijkheden was hij zeer actief in de ether. Hij maakte talloze verbindingen en leverde een waardevolle bijdrage aan de contestresultaten van onze afdeling.
Voor zijn jarenlange inzet werd André onderscheiden met de gouden speld van de VERON, een erkenning waar hij met recht trots op was. In februari van dit jaar mochten wij hem bovendien benoemen tot erelid van de afdeling Waterland. In het bijzijn van zijn geliefde XYL Janny ontving hij, zichtbaar geëmotioneerd, de bijbehorende plaquette.
Wij zullen André herinneren als een warm, betrokken en bevlogen mens, en geweldig zendamateur. Met zijn overlijden is hij Silent Key geworden, maar zijn stem zal in onze herinnering blijven doorklinken.
Wij wensen Janny, zijn dochters en hun partners, en zijn kleinkinderen en hun partners veel sterkte toe bij het verwerken van dit grote verlies.
Namens leden en bestuur van Afdeling Waterland
Tjarko Gramsma PA7TG, secretaris
OM Lieuwe Tijsma (PA0LH) Silent Key
Op 12 maart 2026 is A63 afdelingslid Lieuwe Tijsma, PA0LH op een leeftijd van 94 jaar overleden. Hiermee verliezen wij een zeer betrokken lid.
Het radiovirus had Lieuwe al voor de oorlog gegrepen. Met fietsdynamo en kristalontvanger werden de eerste langegolf stations ontvangen. En net na de oorlog werden met een rechtuitontvanger PA0 stations op 80 meter gehoord.
Lieuwe had, net als zijn vader, PA0FF, een passie voor vossenjagen. Hij had in 1989 dan ook zelf een nieuwe wisselbeker ter beschikking gesteld voor de winnaar van de Noordelijke Beker Jacht. De vorige mocht hij na vijf overwinningen op rij definitief in bezit houden.
Namens leden en bestuur van de afdeling Friese Wouden (A63).
Bert Kamminga PA1BK, secretaris VERON A63
OM Hans Corné (PE1MMB) Silent Key
Op 28 februari 2026 is OM Hans Corné, PE1MMB overleden, lid van de VERON afdeling Walcheren en de VRZA afdeling Zuid-West Nederland, in de leeftijd van 75 jaar.
Hans was al lang lid van beide afdelingen en zijn luisternummer (NL-849) laat wel zien hoe lang hij al bezig is in de radiohobby. Meer dan 20 jaar assisteerde Hans bij onze jaarlijkse familie vossenjachten en ook voor dit jaar had hij zijn medewerking al toegezegd.
Na een paar jaar afwezigheid vanwege de intensieve zorg voor zijn XYL heeft hij na haar overlijden de hobby weer voorzichtig opgepakt en kwam hij ook weer naar diverse lezingen en naar de dinsdagmiddag openstellingen bij ZWN.
We wensen zijn familie veel sterkte met dit verlies.
Namens de drie samenwerkende afdelingen;
VERON afdeling Walcheren,
VERON afdeling Vlissingen en
VRZA afdeling Zuid-West Nederland,
Dan de Bruijn, PA1FZH
Karin Mijnders, PA2KM
OM Siegfried Prill (DC9XU) Silent Key
Wij, de leden van de Deutsch-Niederländischen-Amateurfunker-Tage e. V. (DNAT), rouwen om onze erevoorzitter.
Siegfried overleed op 24 februari 2026, kort voor zijn 94e verjaardag. Hij was in 1968 een van onze oprichters en heeft als voorzitter van 1994 tot 2008 de geschiedenis van onze vereniging gevormd.
Hij zorgde ervoor dat de DNAT steeds bekender werd in de internationale zendamateur gemeenschap in het Duits-Nederlandse grensgebied.
De meerdaagse evenementen van de DNAT werden steeds uitgebreider. Ze omvatten onder andere de organisatie van een rommelmarkt, het beschikbaar stellen van kampeerplaatsen voor de deelnemers, vossenjachten, het gezamenlijke hamfeest en de openingsceremonie met vertegenwoordigers van de politiek en de verenigingen van radiozendamateurs.
In het kader van de feestelijke opening van de jaarlijkse DNAT werd door de burgemeester van Bad Bentheim de “Gouden Antenne” uitgereikt. Dit was en is een wereldwijd unieke prijs van de stad Bad Bentheim om een radioamateur te eren die zich met behulp van zijn radioapparatuur in bijzondere mate heeft onderscheiden in humanitaire hulpverlening. Siegfried vroeg elk jaar de aanvragen en dossiers van de nationale verenigingen op, stelde ze samen en stuurde ze door naar de jury.
Hij hechtte bijzonder veel belang aan het feit dat de DNAT zelf niet in de jury vertegenwoordigd was, maar wel de burgemeester van Bad Bentheim en vertegenwoordigers van de IARU en de nationale verenigingen van Duitse en Nederlandse radioamateurs (DARC, VERON, VFDB en VRZA). Hij was dan ook trots op het feit dat tot nu toe prijswinnaars uit vier continenten (met uitzondering van Australië) waren genomineerd. Tijdens zijn ambtstermijn als voorzitter werden 22 “Gouden Antennes” uitgereikt.
Beste Siegfried, bedankt voor de tijd die je voor ons en met ons hebt doorgebracht. Onze gedachten gaan uit naar je vrouw Inge en je kinderen.
Namens de DNAT
Bea van de Riet (PA3GJB), Jan Stadman (PA1TT), Helmut Muelder (DJ6JJ), Bernd Neuser (DK1HI) en Dr. Volker Frey (DL9OBK)
OM Gerrie Schuitema (PA3J) Silent Key
Tot ons groot verdriet kregen wij de melding dat ons lid Gerrie Schuitema PA3J zondag 22 februari van ons is
heengegaan.
Gerrie was bij onze afdeling een zeer actieve deelnemer op onze Veld-Molen en-Bunkerdagen in het maken van langeafstandsverbindingen met oa, FT8 en WSPR. Als geen ander was hij daar zeer bedreven in. Wij gaan zijn ervaring en kennis als zendamateur zeker missen.
Wij wensen zijn naaste familie veel kracht en sterkte toe.
Gerrie PA3J is nu SK.
Namens het bestuur van afd. A30 Eemsmond
Henk Emmelkamp PA7HWE secretaris van afd. A30 Eemsmond VERON
OM Cees Rodenburg (PA0CRB) Silent Key
Op 76 jarige leeftijd hebben wij afscheid genomen van:
“Boer Cees Rodenburg” PA0CRB
Cees was sinds 1969 radiozendamateur en lid van de afdeling Rotterdam en woonde op een boerderij in Capelle aan den IJssel, vandaar de bijnaam “boer Cees”.
Hij heeft heel veel voor de VERON Rotterdam gedaan. Zoals het lokale servicebureau, organiseren van vossenjachten, materiaal leveren en gastvrijheid bieden aan de PACC, velddagen en barbecues. Tevens was hij jaren afslager bij de verkoopavonden en afdelingsvoorzitter.
Hij stond aan de wieg van het solderen van elektronica printjes met jeugd. Wat klein begon met een paar zelfgemaakte simpele printjes tijdens het VPK groeide naar duizenden professioneel gemaakte printen per jaar voor de JOTA en scoutingkampen. Hij is altijd heel trots geweest op deze ontwikkeling en zijn lidmaatschap bij de jeugdcommissie.
Cees was ook actief bij Scouting. Zoals het landelijk station van de JOTA, lid van de RIS, hielp hij bij grote scoutingkampen in het binnen- en buitenland, lid van de technische commissie van het scoutcentrum Rotterdam enz.
Voor zijn inzet voor o.a. het solderen is hij in 2001 benoemd tot amateur van het jaar en stond hij in zijn bekende wollen trui op de voorpagina van Electron. In 2017 ontving hij van de VERON de gouden speld voor al zijn inzet voor de VERON en Scouting.
Boer Cees is silent key, maar zijn grote passie zien we jaarlijks terug in de vorm van elektronica printjes tijdens de o.a. de JOTA, VPK, DvdRA en scoutingkampen. Een mooi moment om dan nog even aan Cees te denken.
Namens de VERON afdeling Rotterdam
Magda NL13543 en Edwin PA3GVQ
OM Jim Bekius (PA2SWL) Silent Key
Op 8 februari 2026 overleed Jim Bekius PA2SWL op 86-jarige leeftijd.
Ondanks zijn tanende gezondheid was hij toch nog af en toe actief met zijn geliefde hobby.
Jim kwam in aanraking met het zendamateurisme via een collega bij de Amsterdamse brandweer waar hij vele jaren in actieve dienst is geweest en veel heeft meegemaakt, w.o. de beruchte brand in 1977 van Hotel Polen in Amsterdam met 33 slachtoffers. Een traumatische ervaring die bij tijd en wijle bij hem boven kwam. Jim had vele vrienden en bekenden onder zijn oud-collega’s en mede zendamateurs waarvan hij menigeen ontmoette op de vele radiomarkten die hij in den lande bezocht.
Jim was overigens een volbloed Fries die ook duidelijk Friese karaktertrekken had. Dit laat zich het beste duiden in het Friese gezegde “Sa en net oos!”, in het Nederlands “Zo en niet anders!” Niet dat Jim stug of afhoudend was, integendeel, Jim was een sociaal mens met vele vrienden en kontakten, een makkelijke prater maar wel zijn eigen koers varend in deze wereld en zich daarbij niet van de wijs liet brengen!
Na het overlijden van Ger Leenheer, PA0OI, kon Jim de autobus en standplaats van OM Ger in de Monnikenmeer overnemen. Hier beleefde hij zijn gloriejaren als zendamateur en hield zich vooral bezig met antennebouw en contesten tot diep in de nacht. In de bus was hij van alle primitieve gemakken voorzien en door het ontbreken van directe bebouwing zelden last van QRM. Ideaal voor hem!
Helaas verviel de bus door de elementen en vandalisme en vorig jaar moest zijn geliefde onderkomen gesloopt worden. Jims’ gezondheid ging achteruit, toch kwam zijn plotselinge overlijden als een schok! Jim laat een zoon en vele vrienden en bekenden na.
Jim is SK, wat blijft zijn de mooie herinneringen….
Namens leden en bestuur van A56 Waterland,
Menno Putman, PE1LDZ
OM Michel Mulder (PA0VCC) Silent Key
Met pijn in mijn hart moeten wij jullie meedelen dat Michel PA0VCC op 7 februari in zijn slaap is overleden.
Hij was al ruim een jaar aan het vechten tegen zijn ziekte. Na een kort ziekbed is hij rustig ingeslapen.
Michel was medeoprichter van de Radioclub Assen en medeoprichter van de VRZA afd. Drenthe. Ook was Michel bestuurslid van onze afdeling in Assen voor Veron A67 en VRZA afd. Drenthe
Mijn medeleven gaat uit naar al die hem lief waren, hij heeft zijn rust gevonden.
Michel, bedankt voor jouw inzet en toewijding voor de radiogemeenschap Assen eo.
Namens het Bestuur,
OM Ed Steur (PA3DRZ) Silent Key
Op zaterdag 7 februari 2026 is op 75-jarige leeftijd volkomen onverwacht overleden OM Ed Steur, PA3DRZ.
Ed was een graag geziene radioamateur op de verenigingsavonden. In 1985 ontving hij ambtshalve de roepletters PA3DRZ nadat hij met succes het morse-examen had afgelegd.
Vanaf 1991 tot 1997 heeft Ed als regio-QSL-manager de QSL-kaarten voor de zendamateurs in Amsterdam en omstreken verzorgd. Doordat zijn gezondheid achteruit ging, werden zijn bezoeken steeds minder tot het moment dat hij niet meer kon komen. Noodgedwongen heeft hij zijn taak als QSL-manager toen moeten beëindigen en deze overgedragen.
Ed hield zich graag bezig met het jagen op nieuwe landen. Zo blij en enthousiast was hij onlangs nog toen hij na vele jaren T30TTT als nieuw DXCC had gewerkt. Dit bracht hem uiteindelijk #316 op de ARRL Honor Roll.
De VERON afdeling Amsterdam verliest in hem een zeer gewaardeerd lid. Wij zullen hem erg missen. Op zaterdag 14 februari hebben familie en vrienden in besloten kring afscheid van Ed genomen.
Wij wensen zijn nabestaanden veel sterkte toe.
Namens leden en bestuur afdeling A04 Amsterdam
Peter van Ooijen PA3BHL, voorzitter
OM Jan van Zutphen (PA3CBI) Silent Key
Onlangs bereikte mij het bericht dat is overleden: Jan van Zutphen, PA3CBI.
Jan was van 1936. Toen hij in de oorlog samen met zijn vader met koptelefoons op naar Radio Oranje luisterde is bij hem de interesse voor de radio gewekt. Na de oorlog begon hij in Haarlem zijn zaak in radio- en televisietoestellen.
Jan was lid vanaf het begin van onze afdeling in 1981. Hij heeft meer dan 10 jaar als vrijwilliger gewerkt bij het Repair Cafe in Anna Pauwlona.
Wij wensen de nabestaanden sterkte bij dit verlies.
Namens bestuur en leden Veron Schagen A57
Aris Homan PA3AQU voorzitter
OM Henk van Gerwen (PA3FIC) Silent Key

Met verdriet hebben wij kennisgenomen van het overlijden van Henk van Gerwen PA3FIC op 19 januari 2026.
Henk was een verwoed zendamateur en een vertrouwd geluid op de banden en in verenigingsgebouw ‘t Slot.
Met zijn markante stem was hij voor velen direct herkenbaar.
Hij beleefde zichtbaar plezier aan de hobby en deelde zijn enthousiasme graag met anderen.
Henk laat een leegte achter, zowel op de frequenties als daarbuiten.
Wij wensen zijn familie en vrienden sterkte toe met dit verlies.
Namens het bestuur en de leden van de VERON afdeling Eindhoven
Eric Post PE1MIX secretaris
OM Gerrit Dekker (PA3DS) Silent Key
PA3DS dit is PA3AQU hoor je mij?
Nu blijft het stil….
Op 20 januari jl. is ons afdelingslid Gerrit Dekker PA3DS op 89 jarige leeftijd overleden. De week er voor meldde Gerrit zich nog van uit het hospice in bij de “Schager Ronde” met zijn portofoon en een antenne in het raamkozijn…. Tot aan het einde betrokken bij onze afdeling.
Inmiddels hebben we die ronde omgedoopt tot “de Gerrit Dekker ronde”. Deze ronde is door Gerrit gestart tijdens de Corona-periode. Hij had behoefte aan menselijk contact. Gerrit was een mensenmens! Vriendelijk, warm: een echte VRIEND. Sinds de oprichting 44 jaar geleden sloeg hij bijna geen avond over, tot het niet meer ging. Zijn lijf liet hem in de steek! Bij hem thuis was iedereen welkom in zijn serre. Behulpzaam. Onderdelen nodig voor je antenne; ik zal eens in het magazijn kijken (de kast op de overloop). We zullen hem missen.
Familie en vrienden sterkte gewenst!
PA3DS dit was PA3AQU over en uit!
Namens bestuur en leden A57 Schagen,
Aris Homan PA3AQU voorzitter
OM Martin van der Voet (PD1MV) Silent Key
Na een werkzaam leven als IT’er, waarin Martin veel tijd doorbracht in verschillende Arabische landen en meewerkte aan het opbouwen van netwerken, ging hij op 57-jarige leeftijd met pensioen.
Na slechts enkele maanden thuis werd hij plots ernstig ziek en volgde een spoedopname. De vooruitzichten bleken somber en behandeling was niet meer mogelijk.
Plannen voor zijn pensioen, waaronder het volgen van de F-cursus konden niet meer doorgaan, zijn pensioen was kort, zijn afscheid te vroeg.
We wensen de nabestaande sterkte bij het verwerken van dit verlies.
Namens V2G
Garmt Klinkenberg
OM Marcel van Laar (PD5RML) Silent Key
Met groot verdriet moeten wij mededelen dat Marcel, PD5RML, plotseling is overleden op vrijdag 9 januari.
We wisten dat het niet goed met hem ging, maar het bericht van zijn overlijden heeft ons toch overrompeld.
Ondanks gezondheidsproblemen in de afgelopen jaren bleef Marcel de verenigingsavonden zoveel mogelijk bezoeken.
Hij vroeg niet vaak het woord, maar als het nodig was, dan was zijn inbreng constructief en duidelijk.
Achter de schermen was hij de grote kracht achter onze repeater. Daarvoor zette hij zich voor de volle honderd procent in en voelde hij zich erg verantwoordelijk.
Iedereen was bij hem welkom om zijn grote verzameling CB-transceivers te bewonderen.
Had je een klein onderdeel nodig, dan had Marcel dat meestal wel in huis en kreeg je het mee.
Hij was altijd bereid om zijn ervaring en vaardigheden met anderen te delen.
Zijn enthousiasme voor onze hobby werkte aanstekelijk en werd door iedereen gewaardeerd.
Zijn veel te vroege overlijden dringt nog maar langzaam tot ons door en hij zal dan ook nog vaak in onze gesprekken worden genoemd.
Wij missen in Marcel een fijne radiovriend.
Wij herinneren hem als een betrokken en warm persoon en wensen zijn zus Erika en zijn verdere familie veel sterkte bij het verwerken van dit verlies.
Namens leden en bestuur, VERON Zutphen A48
Peter Rouwen, PA3EQN
Mocht u nog mede-amateurs in bovenstaande lijst missen die ook silent key in 2024 zijn gegaan? Meld dit dan aan onze redactie.


